Képzés áttekintése
A mozgással kísért mondókázás az anyanyelv elsajátítás régen ismert eszköze, emellett segít a napirend elsajátításában, a szociális kompetenciák fejlődésében.
A képzés célja, hogy felkészítést és támogatást nyújtson a kisgyermeknevelőknek az alapprogramban kitűzött fejlesztések megvalósításához.
Középpontjában a klasszikus rigmusok mellett egy gyakorló pedagógus-költő mondókáit állnak, amelyek azonnal a kicsik és nagyok kedvenceivé válnak.
A képzés egy záró feladatot tartalmaz.
A digitális korban nevelkedő kisgyermekek kapcsán elengedhetetlenül fontosnak érezzük, hogy a résztvevők ismereteket szerezzenek a korai digitális eszközhasználat és médiafogyasztás hatásairól.
A gyakorlat megsegítését célzó tanulási egységben a kisgyermekek motiválása, a mondókák kiválasztásának szempontjai, valamint a mindennapi tevékenységbe ágyazásuk lehetőségei kerülnek előtérbe.
A zárófeladat – mely 3 tetszőleges mondóka felhasználásával tevékenység tervezése – szintén a gyakorlati alkalmazhatóság célját szolgálja.
A képzés időtartama 15 óra, elszámolható pontértéke 16 pont
A főbb témakörök:
- Képességek fejlődése csecsemőkortól kisgyermekkorig
- Mondókák és a mozgás szerepe a bölcsődés korú gyermekek nevelésében
- A megfelelő játékeszközök
- Virtuális tér negatív hatása a kisgyermekek fejlődésére
- Motiválás mondókával
- Megfelelő mondókák a bölcsődés korosztály számára
- A különböző típusú mondókák beépítése a napi tevékenységekbe
A Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet a hatályos 9/2000. (VIII. 4.) SzCsM rendelet a személyes gondoskodást végző személyek továbbképzéséről és a szociális szakvizsgáról értelmében által minősített szabadon választható továbbképzési program.
A program engedélyszáma: E–07-011/2023